pondělí 10. března 2014

DIY: Krémová tvářenka

Ahoj přináším nové téma článku a tím je DIY, které bych chtěla psát každé 2 týdny vždy v sobotu. Tentokrát si vyrobíme duo tvářenku v libovolném odstínu.


Budeme potřebovat:
 • krém
 • rtěnku
 • nádobku
 • párátko


A můžeme jít na to! Připravíme si nádobku. Já jsem použila plastovou, která je určená na korálky, ale dá se normálně použít i na toto.
Do nádobky si dáme krém, který používáme na každodenní péči o obličej (možná to pude i s krémem na tělo, ale nejsem si jistá, když, tak to někdo zkuste a budu moc ráda když mi napíšete do komentářů jak to dopadlo). Já však můj oblíbený krém dodělávám a tak jsem použila krém jiný a to značky Isolda. Což je teda hojivý krém s měsíčkem lékařským a alantoinem určený na spáleniny, vyrážky krevní výrony, odřeniny, proleženiny a spoustu dalšího. Ale asi po pátém použití tvářenky jsem se neosypala ani nic podobného. Takže super :)
Poté do krému přidáme kousek rtěnky asi 2-3 mm-podle toho kolik jste použili krému. (radši přidejte jen malilinký kousek, rozmíchejte a později přidávejte když, tak více). A párátkem důkladně rozmícháme. Ze začátku to půjde hodně ztěžka. Po chvíli se rtěnka rozdělí na malé kousky, které musíte ještě tak 3 minuty rozmíchávat a stejně tam nějaké malé zůstanou. Proto se přemístíme k mikrovlnce a celou krabičku do ní na pár sekund vložíme. Já jsem bohužel používala krabičku z velmi tenkého plastu. A tak jsem dala krabičku na cca. 3 hodiny na radiátor. A poté znova zamíchala. Aby jste měli takovouto duo tvářenku každou barvu si připravte na opačném rohu nádobky, teda pokud nemáte nádobku kulatou. A pak jí jen poupravíte. Je dobré si mezi nimi nechat mezírku, protože zahříváním se stejně slijou blíže k sobě. Stačí otřít rohy a máme hotovo!!! Ale nezapomeňte je to tvářenka vyrobená doma za opravdu pár korun. Její výdrž tím pádem nebude nějaká závratná, ale díky použití rtěnky může být hodně dobře pigmentovaná. Tak to s ní nepřežeňte! :)
Toto je ten světlejší odstín ve velmi tenké vrstvě...tak co líbí???
Já jsem si vyrobila sytou růžovou a světle růžovou. Světlou budu používat teď a až se opálím budu používat tu tmavší.

Tak co, kdo to zkusí????
Kája 

2 komentáře:

 1. Páni to je vážně super návod! Určitě někdy vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc!! :) Budu moc ráda, když mi dáš pak vědět jak to dopadlo :)

   Vymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥