pátek 29. srpna 2014

Back to school: My school tips + my school must haves

Ahoj,
jak už z názvu rubriky většina pochopila škola se nehorázně rychle blíží!! A zbývají už jen 3 dny prázdnin. Za sebe musím říci, že se do školy moc těším. Né na to učení, ale na Danku a hlavně na skříňky!!!!! OMG!!!! Nepopsatelná radost! :)) V dnešním článku Vám představím několik mých školních tipů a v druhé části budou moje školní věci, které mi nesmí chybět.

Zdroj


1. Líčení
Pokud se chcete začít líčit nebo si začít dělat třeba linky, první den je ta správná příležitost! Nikomu to nepřijde až tak divné a Vám už to pak může i zůstat! :) Úplně to stejné platí se změnou stylu.

2. Nová škola
Pokud jdete na novou školu zazařte v novém světle. Ale pozor! Nepřežeňte to takhle si Vás totiž zapíší učitelé i spolužáci. Co si budeme nalhávat - první dojem dělá všechno. Můžete zkusit nový styl, experimentujte s vlasy a nebo se začněte líčit (což už jste stejně asi dávno udělaly).

Zdroj
A teď přecházíme k studijním tipům.

1. Při učení je nejdůležitější se vyvarovat věcí, které by mohly odvádět pozornost. Tzn: zavřít okno, vypnout facebook, vypnout si vyzvánění na telefonu a hlavně si zavřete dveře, ať Vás neruší třeba mladší sourozenec nebo rodiče.
Zdroj původního obrázku
2. Najděte si pohodlné místo. Někomu vyhovuje sedět za stolem, ale někomu může daleko více vyhovovat sedění v sedícím pytli, či venku na trávě (pokud je teplo) nebo na lavičce. Já se tedy většinou učím za stolem, ale občas sedím na sedícím pytli.

Je fialovo - tyrkysovo - růžový. Nejlépe jde barva vidět na pravé fotce.

3. Dělejte si mezi učením přestávky. Učte se třeba 30 minut a pak si dejte 10 minut přestávky. Můžete jít ven, na počítač nebo si dát malou svačinku.

Zdroj
4. Pokud Vás čeká důležitá písemka nebo zkoušení dejte si k učení jídlo s vyšším obsahem jednoduchých cukrů. Jde o to, že tyto cukry se rychle tráví a jsou velmi rychle vstřebávány, takže lepší myšlení se dostaví téměř ihned. Dejte si například: kostku cukru, ovocný džus, sladké jídlo, pečivo, mléko, ovoce, které tyto jednoduché cukry obsahují.

Zdroj
5. Dávejte pozor při hodině. No schválně zkuste se poohlédnout po třídě kdo alespoň vypadá, že učitele poslouchá. Vsadím se, že se polovina lidí podívá najednou na Vás. Znamená to, že ho neposlouchají nebo se nesoustředí.


6. A pokud budete učitelův výklad dobře poslouchat danou látku se naučíte daleko lépe a rychleji!!!

7. Dejte přednost nejdůležitějšímu předmětu. Pokud máte obsat text z učebnice, doplnit i/y do slov a naučit se na čtvrtletku, dejte přednost té čtvrtletce. Je pro Vás nejdůležitější a hraje ve vaší známce velkou roli. Když pak nebudete mít úkol nebude to zase až tak velký problém, jako když nebudete umět na čtvrtletku. Já to většinou dělám tak, že udělám  ten úkol (v tomto případě to i/y), pak se vrhnu na čtvrtletku a když už nestihnu opsat text z učebnice, buď si ráno přivstanu nebo to dodělám o přestávce.


8. Pořiďte si ten trapný deníček nebo diář a každý úkol si tam zapisujte. Buďte v tom pečliví, protože, když náhodou něco zapomenete ve škole už na to čas nemusí....


9. Snažte se do sešitu psát pěkně. Mě se to většinou daří první měsíc a pak píšu normálně (což taky není hrůza), ale když se snažím lépe se mi z toho učí, protože je to i hezčí. Zní to divně, ale věřte mi dělá to zázraky!!10. Zvýrazňovače - omývaná klasika. Důležité slova v textu si zvýrazněte. Jména, místa a data. Jen to nejdůležitější. My se většinou hned při zápisu ptáme jestli to datum musíme umět nazpaměť. Poku ne - nezvýrazním ho. A paní učitelka nám to většinou už i sama řekne.

Tyto zvýrazňovače mám dojem jsou z Tesca a ještě k nim byl oranžový, ale ten nepoužívám a jen mi leží doma.

11. Pokud máte písemku danou na nějaký den a učitel onemocní (nebo něco), na každou následující hodinu si to opakujte - stačí si to přečíst. Nebude řešit, že tam nebyl. Jednou se mi to stalo v přírodopisu, kdy učitělka byla nemocná asi měsíc a já si to na každý týden opakovala a pak jsem ji tam napsala každičké slovo z učebnice (heeh :DD) - vážně nekecám!! (dole přikládám foto) A věřte mi měla jsem z toho pak neskutečně dobrý pocit!! :))

A toto je jen půlka písemky....heh!! :D A ano je to hrozně naškrábané, ale v přírodopisu máme na písemky omezený čas a když něco nestihnu napsat, tak mi je to pak líto. Takže radši škrábu.. :D

12. Zakládejte si staré písemky. Pořiďte si pořadač. A každou písemku si tam zakládejte. Vím je to asi hodně divné. Ale třeba fyzikář nám dává každý rok písemku na vzorečky atd, tak jsem jednoduše našla tu starou písemku, tu jsem se naučila a byla tam to samé + nějaké nové. Hodně práce to ulehčí. Nemusíte si schovávat úplně každou písemku, ale takové ty důležité, u těch je to super!! :)


13. Pokud čemukoliv nerozumíte nebojte se učitele zeptat. A pokud zrovna nebude ochotný odpovědět v hodině zeptejte se o přestávce - to Vám určitě odpoví. Pokud to znova nepochopíte zeptejte se spolužáků, kteří Vám to umí podle mě vysvětlit lépe, protože slova, která používají jsou Vám blíž.

A přecházíme k My school must haves.
Musím říci, že tady nebude kosmetika, o které asi ještě článek psát budu. A ještě upozorňuji, že bych se tady chtěla rozepsat hlavně o věcech, které budu mít i ve skříňce a o těch pak uslyšíte i v následujícím článku, ale né tak podrobně.

1. Složka na sešity. Já už nosím jen tu malou. Ty velké jsou pro nižší stupeň. Složka zaručí, že budete mít všechny sešity pohromadě, neskrčí se a nebude je je v hodině 10 minut hledat. Já mám takovou roztomilou s medvídkem a nápisem miss you. Je z Tesca a budu ji mít druhým rokem. Na krajích je lehce rozlepená, ale to zpravím washi páskou.. :) (už se stalo.. :))


2. Blok. Můžete si do něj psát, když zapomenete sešit a nebo z něj můžete trhat papíry na písemku. Já si do něj většinou píšu nápady na články a když se vážně moc nudím, tak jsem schopná tam napsat celý článek. A vetšinou ty papíry používám na psaní o hodinách s Dankou (že Dany??). Ale letos je nebudu muset používat, protože s Dankou budu sedět!!!! :DD ♥♥♥♥ Za sebe doporučuji kroužkovou vazbu, ze které se papíry suprově trhají a nerozpadne se (ta vazba). Blok mám opět z Tesca z minulého roku (kupovala jsem si 2 - I don´t know why!!) A každý stál okolo 60 Kč.


3. Knížka. O volné hodině si můžete číst a nebo i o přestávce. Já ji budu mít ve skříňce, kde se mi nezničí. A myslím, že Vám bude bohatě stačit jedna na celý školní rok (nebo snad ne??).


4. Pořadač na papíry. Tahle mega užitečná věc už mi nesmí ani minutu chybět!! Ve skříňce pak budu mít pořádek a potřebné papíry rychle najdu. Skvěle mi k tomu poslouží tato modro-průhledná složka, která se otevírá a zavírá na gumičku a uvnitř naleznete jednu větší plastovou přihrádku, třeba na již zmíněnou knihu či učebnici a 12 malinkých přihrádek, které si můžete označit podle své libosti. Já jsem je označila podle předmětů. A budu si do nic zakládat méně potřebné papíry, které dostáváme při hodinách. Pořadač je z Tesca (opět) a stál 90 Kč.


5. Post it!! Bez nich se již rozhodně neobejdu. Mám hned 3 balení, jak už jsem psala výše. Úzké papírky na kousku plastu, na kterém je i užitečné pravítko jsou značky Kores. A používala jsem je celou 8. třídu a ještě jich spousty mám a jsou super!! A pak mám dvoje nové. Jedny takové nažloutlé a ty jsou takové větší. A pak balení 4 barev po 50 kusech. Tyto nálepky si můžete nalepit snad všude. Do sešitu, do skříňky, na stůl, na nástěnku, na počítač, a na další různá místa.


6. Plánovací kalendář. OMG!! Z tohoto plánovacého kalendáře jsem naprosto unešená. Na každý měsíc máte jednu dvou stránku a nahoře obrázek, které si budu přelepovat, protože se mi vážně nelíbí. Je to teda rodinný plánovací kalendář, s tím, že má každý svou kolonku, ale já jej budu používat sama. Perfektní na něm je, že tak má připnuté magnety, takže si ho můžu zavěsit do skříňky nebo na ledničku. A teď ještě něco lepší ho. Na konci v takové ,,přihrádce" máte arch mini samolepek, které si ke každému dni můžete nalepit a jsou tam hrozně užitečné samolepky jako: test, den volna, uklízení, a spoooousty dalšího. A teď to naprosto nejlepší na tomto úžasném kalendáři. Koupila jsem ho minulý rok v knihkupectví za 10 Kč !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prostě ááááááách!! :))) A strašně moc doufám, že se mi do skříňky vleze a pokud ne, tak jsem v koncích.


Jsme na konci. Kdo jste dočetl až sem, tak Vám gratuluji a hroozně moc mě to těší!! :))

PS: Jelikož je škola vážně za dveřmi a vy jste byly navyknuté chodit spávat určitě kolem půlnoci, tak si začněte nastavovat budík na dříve a dříve, ať pro Vás ten první den není úplně šok. Já se teď už sama budím v 7:15, což je vážně super mezičas a na jeho vylepšení mám ještě 3 noci... :))

A co Vy a Vaše school must haves?

Kája

# Happy Holidays
# 54
Jahodové knedlíčky!!! :))


# Happy Holidays
# 55
Velká miska plná výborných domácích ostružin a malin. A pak výborné musli, které je strašně kvalitní a hlavně zdravé, protože v něm jsou ovesné vločky a pak sušené plody. A když si do něj dáte ty ostružiny a maliny, tak je to opravdu lahůdka!! :))

14 komentářů:

 1. Zatiaľ jedno z najlepších Back to school :3 Ja mám v skrinke väčšinou len veci na výtvarnú, ktorú tento rok nebude mať takže si tam asi dám nejaké knihy alebo tak. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásnej článek :3. Já se teda do školy taky těšim :D. Jinak já teda hlavně musím mít diář do kterého si všechno píšu a to mi asi stačí :D.
  Gába.

  mujblog4242.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji strašně moc!!! :)) Alespoň nejsem úplně sama! :))
   :)))

   Vymazat
 3. Jelikož chodím na vejšku, tak už tu školní výbavu moc neřeším, pořídím nějaký sešit a nebo vozím noťas :) Ale super tipy!

  http://recenzekamsepodivas.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) Noťas by se mi ve škole taky líbil, ale spíš bych vypadala jako idiot.. :DDD - počkám si na výšku. Děkuji moc!!!

   Vymazat
 4. tenhle článek mě mega bavil! :))
  moje must-haves jsou zvýrazňovače a teď snad bude i ten diář, který si nakazuju vést, protože do teď jsem vždycky přestala po pár dnech xDD O:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé!! To mě hrozně těší!!!
   :))) Tak s tím diářem to máme stejné. Ale letos si nakazuju už jen ty post-it, protože jsou pro mě příjemnější než diář. :)

   Vymazat
 5. Úžasný článek !! :3 mým Must have je diář :3

  OdpovědětVymazat
 6. Ty pořadače na papiry jsou bomba! Tam se fakt nic neztrati! :)Super tipy a s tim prvnim dojmem souhlasim!! :)
  http://neonbandit.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 7. Sice koment přidávám trochu pozdě, ale tak nevadí!! :D Nicméně.. koukala jsem se dneska zpětně na tento článek a víš na co jsem přišla? Tento článek je tak trochu historický!!! Protože tady vznik...... CUKŘÍČEK!!!!!!!!!!! :DDDD
  No a samozřejmě kráásnej článek ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :) :DDD Jo!!!! Cukříček!!!!! :D :D :D :D :D
   Děkuji moc!! ♥

   Vymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥