neděle 31. srpna 2014

Recenze na blog #32: Carpe diem diary

Ahoj,
dnešní recenze měla být na blog s názvem carolines beauty. Jenže autorka svůj blog odebrala, a tak by správně recenze být neměla, ale vím o tom, že má nový. Chvíli jsem ho hledala, ale nakonec našla. Normálně bych asi takovéto vyjímky nedělala! Takže pokud jste i vy přihlášeni do těchto recenzí a máte nový blog nezapomeňte mi pod ten článek s přihlášením poslat nový odkaz!!!!! Příště už takovéto změny nebudu tolerovat.

Ještě na začátek bych chtěla spomenout, že zítra můžete čekat hned ráno (doufám, že okolo 6: 40) článek!! A určitě si najděte alespoň minutku na přečtení alespoň úvodu a zbytek dočtěte třeba po škole. Ale prosím ten úvod si vážně přečtěte!! :)))


Dnešní recenze bude na blog od Karolíny (:)))) ) a její blog s názvem a stejnojmenným odkazem carpe diem diary.

Popravdě díky shodě jména nevím, jak mám ,,autorce" říkat, protože se všude podepisuje K. Takže nevím jestli jí mám oslovovat Karolíno (ne, to je moc hnusné!!), Kájo (což by se pletlo) a nebo nevím jak. Proto jsem vymyslela alternativu a to je Karol. Jestli se ti to nelíbí, tak promiň, ale já jinak vážně nevím. 


Karol nemá takový ten hlavní design, který mám např.: já. Má jen nadpis. A když už jsme u toho, tak pod designem má citát. 


Celý blog je tedy bílý, což se mi líbí. Působí to jednoduše a elegantně. 

Jediná část stránky, kde se z bílé vybočuje je úplně nahoře, kde je květovaný vzor. 

Design stránky je vážně pěkný. 

Ještě se musím vyjádřit k šířce stránky, kde jsem s ní měla problém i u minulé recenze. Je to tak široké, že část pravého postranního sloupce nejde vidět a musí se posouvat stránka. U Karolininého blogu to není zase tak hrozné, protože chybí jen opravdu kousek, ale moc bych o ocenila, kdyby to zpravila. 

Karol nemá jen jeden postranní sloupec, ale dva. A musím říci, že to má dobře rozvržené. Vlevo jsou podle mě ty méně potřebné věci a vpravo taková ta klasika.

Začneme tedy vlevo:

Sloupec začíná počtem zobrazení stránky, který je 1100.
Následují 4 čtenáři na bloglovinu. 
A TOP 10 článků. Což je hrozně super. 

To je z levého sloupce vše a jdeme na pravý. 
Úplně nahoře Karol má svou fotku. Na instagramu jí k ní někdo psal, že si ji snad dá na tapetu a já musím jedině souhlasit. Protože ta fotka je dokonalá a vůbec bych neřekla, že to někdo může vážně takhle dokonale vyfotit. A pod fotkou je takový rychlý popis autorky.

Následují 3 pravidelní čtenáři.


Archív blogu. A teď to nejdůležitější Karol má tento blog teprve od Srpna!!!!!! 
Štítky. Kterých není nijak moc, takže super.
A super ikonka s možností přeložení celého blogu.

Toto by bylo z postranního sloupce vše.
Nic mi neschází, takže super. :)

Než přejdeme k další části recenze pozastavíme se nad fotkami a písmem.

Fotky jsou dosti kvalitní, zaostřené, ale i přesto se čas od času vyskytne nějaká přesvětlená nebo se stínem.

Písmo blogu je velmi neobvyklé. Jinak. Písmo blogu je pro mě velmi neobvyklé. Žádný blog co sleduji nemá tento typ písma. Já sama jsem ho jednou taky zkusila na doporučení, ale nakonec jsem se vrátila k té klasice. Písmo se však čte dobře a nemám mu co vytknout - zvykám si na něj.
____________________________________________________________________________________________________

Podle mě nejlepší článek - holidays-favorites
Rozhodovala jsem se mezi dvěma články. Ale co je lepší...horší fotky nebo horší text? Nakonec jsem se rozhodla pro ty horší fotky, které nakonec nejsou tak hrozné, jak jsem očekávala (to dává hrozný smysl..co?? :DD). Vybrala jsem článek o prázdninových oblíbencích. Celou dobu mluvím o 4., 5. a 6. fotce. Na 4. fotce je něco jako ombré ze světla do stínu. 5. fotka je strašně přesvětlená a 6. fotka má už jen takový detail a to velké světlo vlevo dole. Ostatní fotky jsou však bombové!! Zaostřené, je na nich vychytáno dobré světlo a jsou prostě krásné. Text je taky super. Není ho nijak moc, takže to je i +.

5. fotka - přesvětlená

Náhodně vybraný článek - hannover-haul
Štítek kosmetika a druhý článek. A tím je článek Hannover haul. Celkově haul je super, text je taky super. Ale to, co mě vážně zaráží jsou fotky. Ne úplně přesně produktu, ale pozadí. Je to foceno na něčem, co je špinavé a na jedné fotce je dokonce vlas. O přesvětlené fotce, na které je korektor od Catrice ani nemluvím. (nepíši).

Toto je ta fotka, na které je vlas a i špinavý podklad jako na většině fotek.

Podle mě nejhorší článek - back-to-school
Každý by si pod Back to school představil něco jiného. Ať už si představíte však cokoliv, tohle Vás rozhodně zklame a všechny Vaše představy byly úplně mimo. Žádné tipy, žádné DIY se zde vážně nekoná. Je to vlastně jen o tom, že se nechce opakovat a sama by ocenila, jak přežít školu, testy atd. A pak jen zmínka o nové učitelce. A ještě několik drobností. Toť vše ehm?? Za mě rozhodně promrhaný čas.


Celková recenze: Když se Karol zaměří velice na fotky, tak se její blog bude posouvat už jen k lepšímu.

PS pro Karol:  Budu moc ráda, když mi dáš za cca 5-6 dní vědět, jak moc ti recenze pomohla. Je jedno jestli to napíšeš někam ke mně nebo dáš do nějakého svého článku třeba PS pro Káju.

Otázky pro ostatní:
1) Jak se Vám líbí blog od Karol?
2) Jak se Vám líbila moje recenze?
3) Máte pro ni nějaká doporučení?
4) Co se Vám na jejím blogu líbí a co naopak ne?

Pááá Vaše recenzátorka Kája


# Happy Holidays
# 56
Ano musím obgumičkovat vážně všechno..... :3

# Happy Holidays
#57
Five linked fishtail. Umím nový typ a je vážně moc krásný! ♥♥  Dany...kdy si ho uděláš ty? :DDD

10 komentářů:

 1. pekná recenzia a aj tie náramky :3 ja som sa k nim ešte stále nedostala ale tak raz hádam sa dokopem :D

  OdpovědětVymazat
 2. Nejvíc se mi na blogu Karol líbí asi ten citát! :D Není to urážka blog je super ale ten citát je vážně nejepší! <3 Opět velmi pěkná recenze, jsou lepší a lepší. :))
  http://neonbandit.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji moc za recenzi, ikdyz si ten blog musela hledat, tak to vážně oceňuji:). U článku hannover bych měla opravdu dát lepší fotky. A co se tyče back to school tak to měl byt jen takový deníček. Jinak díky za recenzi a fakt si vážím toho ze si si dala práci můj blog najít. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač!!! :)) Jsem ráda, že vidíš i své chyby.
   Aha.. :)
   Nemáš zač!!!!!! :))

   Vymazat
 4. Další super recenze :) No ten tvuj naramek je bomba :D

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥