sobota 29. října 2016

Mango day

Ahoj,
již delší dobu jsem promýšlela nový typ článku. Chvíli mi trvalo sehnat produkty, které do něj chci dát, ale vše už je připraveno a tak vám mohu v plné kráse představit Magno day. V tomto článku použiji 3 produkty - dnes to bude s vůní/chutí manga. Něco vám o nich řeknu a já si udělám hezký den. :) Zítra mě čeká půlkolona v tanečních. Musím přiznat, že ačkoliv vše zatancovat umím, mám přeci jen obavy... A tak si dneska dám pořádně dlouhou, horkou sprchu. :D1. Mango
Trošku netradičně jsem se zde rozhodla zařadit mango samotné. Chtěla jsem vám ohledně něj předat pár tipů, které by se vám určitě mohly hodit.
Mango má červeno-zelenou slupku na tom, která barva převažuje více vůbec nezáleží. Jestli je mango zralé poznáme podle hmatu, když ho lehce zmáčkneme mělo by se mírně rozmáčknout. Pokud mango koupíte a je úplně tvrdé, můžete si ho nechat doma dozrát. Buď ho necháte jen někde ležet a nebo zabalíte ze 3/4 do novin - musíte zde nechat nějakou skulinu!Mango nejraději rozkrojím podélně dvěma řezy okolo pecky.


A nakrájím na malé dílky a to tak, že jen nařezávám dužinu, nikoliv slupku, pak slupku přetočím a dílky vystoupí.


Poté jdou buď snadno oddělat a dát do misky nebo je můžete rovnou vykousat.Každé mango má taková vlákna. Když je mango zralé, ani je necítíte. Ale když se rozhodnete zkonzumovat nezralé mango, vlákna se vám budu zasekávat mezi zuby a to je velmi nepříjemné.
Mango stojí cca 30 Kč. V akci se dá sehnat i za 13-20 Kč.
Omlouvám se, pokud se vaše zkušenosti ohledně manga liší a něco třeba není pravda... Tohle jsem akorát vypozorovala já. :)

Pak jsem si pustila horkou sprchu a na sprchování jsem použila sprchový gel značky Dermacol, z kolekce Aroma Ritual - Sladké mango. Gel je světle žluto-oranžový, dobře pění a nádherně voní! Sprchování s ním bylo velice příjemné a voňavé. Voní opravdu sladce... A cenově vychází také velmi dobře mezi 40-60 Kč.Po sprše jsem si na rty vysušené chladivým počasím potřebovala nanést něco velmi hydratačního. Ať mám přeci zítra krásně hladké rty. :) Zvolila jsem máslo na rty ve variantě šťavnaté mango od značky Delia. Obsahuje arganový olej a vitamin E, což je podle mě dost silné kombo na výživu vašich rtů! Balení obsahuje 2,5 g produktu. Neumím si představit kolik to je, a tak se bojím, aby mi nedošel nějak brzy...Na rty se máslo nanáší opravdu příjemně, hezky voní a má oranžovou barvu. Na rtech samotných je také velice příjemné. Rty opravdu úžasně hydratuje. Pokud byste si máslo chtěli nanést třeba do školy nebo do práce, protože vypadá skoro jako lesk na rty, tak vás musím zklamat, jelikož na rtech dlouho nevydrží. Zhruba do 20 minut je ze rtů pryč. Nějakou dlouhodobou výdrž jsem od něj ale nečekala. Takže za hydrataci, za mě obrovské plus! Velmi jsem si ho oblíbila. :)Ale zklamala mě na něm jediná věc a to je balení. Jistě víte, jak se balení tak docvakne například na očních stínech. Zde je to také tak myšleno. Dokonce na jedné straně je i výstupek, kde by měl horní díl zaklesnout, ale to nefunguje. Balení prostě nejde napevno zavřít. Takže je sice zavřené, ale víčko se může kdykoliv odklopit, což samozřejmě moc příjemné není. Nevím, jestli je tento problém jen u mého kusu nebo to tak mají i další kusy. Cena tohoto másla na rty je 49 Kč.Jak se vám líbí tento nový koncept článku? Znáte mango? Chutná vám?

Kája ♥


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥