úterý 1. července 2014

Francie #2 - Trhy, pizza, jeskyně, koupání v řece, picnic, kanoe

Ahoj!! Dnes přináším druhý ,,díl" o mém výletu ve Francii. V dnešním článku toho bude vážně hodně!! Středa i čtvrtek  Takto to zní, že toho bude málo, ale tyto dva dny byly totálně nabité. Takže rozhodně jdeme rychle na to!!

Středa
Vstávali jsme v 7:30. Nějaká ta příprava a šli jsme na snídani. Na každé snídani bylo vždy to samé. Takže Vám to popíši teď a pak už ne. Měli jsme na výběr z cereálií. Buď takové ty čokoládové kuličky (chocapic - myslím, že se to tak jmenuje) nebo cornflakes. Pak k tomu samozřejmě mléko. A nebo tam byly takové malé bagetky ke kterým jste si mohli vzít: máslo, kozí sýr (fůůj) nebo marmeládu. A džus. Ve středu jsem měla Chocapic a dvě bagetky s máslem. Ty bagetky jsou vážně mooc dobré!!Pak jsme si sbalili batůžky a odjeli jsme minibusem na trhy. Dostali jsme tam asi hodinový rozchod. A panebože ty trhy byly tak velké a tak úžasné!!! Bylo tam toho vážně spousta!Tady u toho obchůdku jste si vzali řetízek nebo náramek z látky a na to jste si mohli dát jakoukoliv sladkost vyrobenou z Fima... ♥ Ale bylo to vážně moc drahé.


Pro představu, jak trhy vypadají a pak to má spoustu uliček!! ♥


Tento stůl s kosmetikou byl ještě tak 4x větší. Paní mluvila něco francouzsky a pak to řekla i anglicky a ona na ně celou dobu řvala, ať nefotím! :D Mě tedy zbyla jen jedna fotka.. :/

Pak jsme šli do naší partnerské školy a školky. A na zdech měly moc pěknou dekoraci a po prázdninách na ni asi udělám DIY.. :)

A pak jsme šli do restaurace na pizzu. Už den předtím jsme si vybírali jakou chceme. A jelikož měli všechny se sýrem vzala jsem si alespoň s mozzarelou. (nejím sýr)
No a číšník mi samozřejmě donesl s klasickým sýrem. No tak jsem ji musela sníst. Každý dostal půlku. Čili dva velké kousky. 
Nicméně byla dobrá.


A na pití jsme měli coca-colu.

A donesli nám i desert. Panna Cottu. A jedna holka od nás říkala, jak moc je to dobré a tak jsem se do toho dala. Popravdě!!?? Všichni jsme ohrnovaly nos (i ta holka). Chutnalo to jako: rýže s jarem a nějakou vanilkou. Fuj!!


A pak nás donutili ochutnat tuto pizzu s kozím sýrem a medem. Asi 5 minut jsem je tam přemlouvala, že né, ale nakonec jsem musela. Měla jsem vážně malý ždibíček a musím uznat, že to nebylo vůbec špatné. Kozí sýr jsem vůbec necítila, jen ten med. 


Pak nás naložili do minibusů a vydali jsme se do Muzea prehistorie a jeskyně Aven d´Orgnac. Po cestě jsem něco málo vyfotila.

Pak jsme dojeli k jeskyni, u které je muzeum. Rozdělili jsme se do dvou skupin a já byla ve skupině, která šla nejdříve do muzea. Muzeum se budu snažit sráášně zkrátit, protože bylo docela nudné a tak přidám jen jednu fotku.


Tohle bylo z celého muzea asi nejlepší. Mohli jste si zkusit, jak snadno či těžko šly do různých materiálů dělat rýhy. 

A pak jsme chvíli počkali venku. A já mezitím něco nafotila:

Vážka ♥

Žabka ♥
Né, žádné zoo tam neměli. 100% příroda!! :DD (jako vážně)


A pak jsme vešli do takové kamenné místnosti a tam nám pustili asi pětiminutový film o tom, jak jeskyně vznikla. Takže vznikla ,,otevřením země". Asi mě nechápete, ale mám to pak vyfocené.

A pak jsme šli dolů a dolů po těchto schodech, které vypadaly jako nekonečné. Pak jsme konečně došli dolů a před námi se rozléhala jeskyně. Mimochodem celá prohlídka byla v angličtině a pán byl hrozně vtipný.

A pak se před námi rozhléhala větší část té úžasné jeskyně. A tato jeskyně je speciální tím, že krápníky nejsou jako u většiny jeskyní kulaté, ale vypadají jako kdyby byly ze spousty palačinek naskládaných na sobě. 


A tady je ta díra ve ,,stropu"(otevření země), kterou vlastně vznikla tato jeskyně. 


No a co se samozřejmě nestalo??!!! Vybyl se mi foťák. -_____-
Takže zbytek fotek je totálně rozmazaných a nebo jsem pak fotila na mobil. Takže kvalitka. 


Prohlídka byla moc pěkná a nejhezčí část byla, když nás postavili na takovou ,,rampu" a z ní jsme se koukali do dálky. Pustily hudbu a do rytmu hudby se rozsvěcovala světla a nasvítila jednotlivé krápníky. Vážně nádhera. 
Užijte si to jako já!!! :)A pak jsme jeli zpět do campu. 
Jelikož jsme měli v campu i bazén šla jsem si k večeru ještě zaplavat.


Na večeři nám donesli nudle (špagety) a pak ještě donesli jakousi omáčku a v ní plavaly paličky kuřat.
(každý si tentokrát nabíral sám z mísy)Opět super problém. Nejím kuře. Dala jsem si tedy jen omáčku a těstoviny a musím říci, že to nebylo vůbec špatné. Sláva!! :DČtvrtek

Opět měl být budík v 7:30. Já ho vypla a chvíli čekala, než se vzbudí ostatní. No, ale během toho jsem znovu usla. A ostatní se vzbudili a nechali však celý náš pokoj spát. Vážně super a vzbudili nás až za 10 minut 8. Což už jsme obvykle bývali na snídani. Vážně, skoro jsem brečela. A byla jsem na všechny totálně naštvaná. Rozespalá jsem šla na snídani, kde jsem si dala opět 2 bagetky a džus. Na cereálie už nebyl čas. Po cestě na chatku jsem si vzala ještě jednu bagetku do ruky. 

Pak nás minibusy dovezli někam k louce. A tam nás vysadili. A řidiči minibusů odjeli. My ostatní jsme šli pěšky. Chvíli nějakou lesní pěšinou a pak jsme šli okolo řeky. Příroda, tam byla vážně nádherná. Bohužel ten den odpoledne byly naplánovány kanoe a já si nevzala pro jistotu ani mobil ani foťák, aby se mi nenamočili. Takže nemám ani jednu fotku. 

Prostě byla řeka a okolo ní velké kameny a vy jste šli po těch kamenech a po levici jste měli velkou skálu a po pravici další kameny a když jste natrefili na ty správné, tak to byly jakoby schody k té řece. Strašně špatně se to popisuje.

A na jednom místě jsme se zastavily a kdo chtěl mohl se okoupat v řece. Já asi 5 minut váhala a pak jsem tam vlezla. Voda byla studená, ale strašně osvěžující. Koupali jsme se asi 5 minut a pak jsme šli dál. Pomalu to začalo přerůstat v buš. A to doslova. Chvilkami nás do nohou píchaly trny. A chvilkami jsme museli chodit strašně nízko, jen aby nás nešlehly do očí věteve od stromů. Ale bylo to hustý!! :D Šli jsme výš a výš až už to výš nešlo měli jsme nádherný výhled. A pak jsme šli zase dolů a dolů. A pak už jsme byli v městečku. Cesta nakonec trvala asi hodinu a půl. Měli jsme tam mít picnik podél řeky. A já si ho rozhodně představovala jinak. 
Posadili nás na nějaké dlouhé kamenné zábradlí a byly jsme asi 50 m od té řeky. Každý jsme si vzali bagetu se šunkou, rajčata (cherry nebo klasická), sušenku, balení mini chipsů, a ještě něco jako actimel. Snědli jsme to a pak jsme přešli k řece, kde jsme se chvíli koupali. A pak to bylo nejvtipnější, Naložili nás do aut a odvezli někam úplně jinam na ty kanoe. :D

Tam jsme udělali dvojice (já jela s bety) a řekli nám nějaké základy. Pak jsme nasedli do našich překrásných fialových kanoí a vše bylo na nás. Vždycky po cca 500 metrech občas i méně někdy více jsme měli zastávky, kde jsme se všichni sjeli a oni nám řekli další instrukce jako např.: za cca 100m budou velké peřeje držte se vlevo.
Jednou jsme udělali delší zastávku i na koupání. A několik nás šlo po souši proti proudu a pak jsme do toho proudu vlezli a nechali se vést. Bylo to úžasné!! Mimochodem nebojte se měli jsme stááášně sexy záchranné zelené vesty, ve kterých jsem vypadala jako hovnivál! :DD
Jeli jsme celkově asi 2 a půl až 3 hodiny. My s Bety jsme se ani jednou nepřevrhly. 
Musím se pochválit, protože mi to vážně docela šlo. Bety teda moc ne. Vážně se nechci vychloubat!!

A pak jsme vylezli na břeh a šli chvíli do kopce, kde nás čekal autobus a ten nás dovezl zpět na místo, kde jsme do kanoí nasedali. 
Nasedli jsme do minibusů a jeli do campu. 

A po nějakém tom času na ,,daní se do kupy" následovala večeře. A já už jsem je odhalila. Střídali to. Dobré, špatné, dobré, špatné...
Čtvrtek připadal na to špatné. A jo, vyšlo to přesně. Byl to totální blivajz!!
Opět jejich slavné mleté, vodové maso bez chuti. A těstoviny. Rozmočené a celé blemtavé. A nahoře opět sýr. Tomuto říkali lasagne. 


Po chvíli se to totálně rozjelo.


Zachránil mě desert. 
Btw: Nechápu, proč ho dali na kraj toho talíře!!


Bylo to takové měkounké těstíčko. Nahoře byla čokoláda. A když jste se zakousli, tak tam byla??!!!! Tuna čokolády!! ♥♥♥


Večer nám pak hrála nějaká skupina (folková - bylo to hrozné)

My jsme s Bety šli do dětské posilovny. Teď si asi říkáte něco jako: ,,Waaat?!! Dětská posilovna??!"
Ale je to strašně super. Jsou to takové stroje sestrojené tak, aby to s tím děti nemohli přehnat. A já chytrá jsem si to samozřejmě nevyfotila. Každopádně bylo to venku.

A to by bylo z druhého dílu o Francii vše!! V 3 díle uvidíte Avignon, cestu zpět, letadlo a fotky, které se jinam nevešly!!! :)

Jak se Vám líbila druhá část?

Kája


# Happy Holodays
#3
Nákupy!! ♥♥♥

# Happy Holidays
#4
Knedlo, vepřo, zelo

A nakonec ještě malé info: Zítra nebude recenze na blog (klararecman.blogspot.com) autorka blog odebrala!!! Takže, ať nemusím dělat zítra článek píši to zde.12 komentářů:

 1. úžasný článok! :) Tiež by som sa rada kedysi iša pozrieť do Francúzska :)) Teším sa na 3. časť

  http://everydayinspirationbybibi.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ♥♥♥ Děkuji moc!! Od Tebe mě to obzvlášť těší!!! Určitě se tam někdy dostaneš!! :)

   Vymazat
 2. Super článok :) Veľmi sa teším na ďalšie články :) Milujem Francúzsko a všetko spojené s tým :)
  Pozývam ťa na moju giveaway :)BellesFleurs

  OdpovědětVymazat
 3. Amazing blog! Follow for follow? xx

  vogue-berry.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek!! ;) Moc se teším na druhou část!! Taky bych tam chtěla jet!! :)

  www.meow005.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Nádherný článek! Miluji články o cestování! Mě ale nejvíce zaujalo jídlo!:-)

  OdpovědětVymazat
 6. á, super fotky, skvelý článok! :).

  Kejmy ♥.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc!!! ♥♥♥ Od tebe mě to hrooozně moc těší!! Jsi skvělá bloggerka. ♥ :)

   Vymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥