úterý 29. července 2014

Francie #3: Olympijské hry, Avignon

Ahoj, vítám Vás u dalšího článku o Francii. Ani nevíte jaká je příjemná změna psát článek venku (zkouším to poprvé) a je to vážně báječné. Vůně čerstvě posekané trávy, psi, čerstvý vzduch a sluníčko. Teď se jen z toho snění přemístit ke vzpomínkám z Francie.
Pátek
V plánu na tento den byly olympijské hry. A já se bála, co budeme dělat, kde si dáme batohy a tak. A proto jsem si radši nebrala foťák ani mobil. Bohužel nemám ani jednu fotku, ale o moc jste tím nepřišli. Byli jsme rozděleni do spousty (asi 7) družstev a soutěžili jsme v různých sportech. Za každý stát byl jeden sport. Nebudu Vám je moc popisovat, protože: jedno byl fotbal (známe všichni), petanque (taky asi znáte), pak nějaký strááášně divný a vůbec jsme to nechápali. A za Čr jsme obíhali kužely a na to, že to bylo za Čr jsme to nikdo neznal.... Takže asi takhle. Naše družstvo skončilo na posledním místě (a to jsme si mysleli, že to možná zase tak špatně nedopadne, protože nejhorší jsme nebyli...) Každý jsme dostali nějaký účastnický list či co. Pak jsme ještě všichni dostali plechovku oranginy a takové malé strašně dobré buchtičky. Nakonec jsme si vzali batohy a z fotbalového hřiště, kde se to celé odehrávalo a šli jsme obrovskou spletí uliček.

 Terén nebyl příznivý a tak jsem byla ráda, když jsme se cca pů 15-ti minutách chůze dostali na hlavní cestu, kde jsem to už znala. O pár metrů dál byla totiž restaurace, ve které jsme byli na pizze pár dní zpátky. Dnes jsme měli všichni to stejné jídlo. (pořád jsem bohužel neměla foťák.. :( .... ) A měli jsme gratinované brambory a nějaké maso. Ty brambory byly opravdu výtečné. Nikdy jsem je nejedla a moc mi chutnaly. A to maso bylo hodně tuhé a bez chuti, ale když jste si to pořádně osolili, tak i to se dalo sníst, takže super. Na pití jsme měli opět coca-colu.

Po obědě jsme byli rouděleni do skupin a každá skupina dostala spoustu fotek. A vy jste je po cestě - někam - museli najít. Heh...byla jsem v tom hodně dobrá hledala jsem je nakonec i za ostatní :DD - samochvála :DDD. Šli jsme uličkami, kde nebyli vůbec, ale vůbec žádní lidé. A ani žádná auta. Konec byl u hradu v Montrealu - jestli jsem to dobře pochopila. Pak jsme nějakou zkratkou šli k autům a odvezli nás do campu.

Konečně jsem se dostala s foťáku!!! :D ♥ Většina šla do bazénu, a tak jsem šla taky. Bazén zam měli naprosto luxusní, protože tam byla ani né studená ani né teplá voda a v těch pařácích Vás to nádherně osvěžilo. Pak jsem se šla rychle obléknout, protože byla večeře. A co jsme neměli na večeři??!!! Opět gratinované brambory :DDD, které byly díkybohu opět výborné a kuřecí maso, které se také povedlo. Takže jsem si moc pochutnala!! :)


A jako desert již známe těsto plněné spoustou čokolády... ♥♥Pak jsme blbli s vozíčkem od Štěpána. Kdo neví o co jde přečtěte si první díl o Francii. 
A jeden kluk mi řekl, že mi to na tom vozíčku strašně sluší. :3
No a večer jsme si sedli na terasu, kterou jsme měli u chaty a přišli i kluci a povídali jsme si. Probrali jsme toho vážně hooodně. A dělali jsme to i ty dny předtím, ale to jsem vám ještě nepsala. 
A pak se šlo spát... ALE!!
Natahali jsme si matrace na terasu a spali jsme venku. ♥ Ležela jsem samozřejmě vedle Tess... ♥♥♥♥
A večer jsme pozorovali hvězdy. 
Na zábradlí jsme měli osušky a ručníky, ať nás moc lidí nevidí, protože toto rozhodně povoleno nebylo.
Než jsem usnula ozvalo se něco jako slabý výstřel. A já se začala hrozně moc bát. Potají jsem odhrnula osušku a koukla se na cestu. Stál na ní muž. Rychle jsem vrátila zpět osušku a muž za chvíli odešel. 
A pak jsme šli spát...
Sobota
Ráno mě vzbudil rachot koleček od kufrů (jako když někdo jede s kufrem) a když jsem se podívala Turci právě odjížděli. Všichni rozespalí jsme jim řekli ahoj. A pak ještě chvíli leželi. Nakonec jsme sklidili matrace a šli jsme na snídani. 
Měla jsem opět svou klasiku. 3 bagetky s máslem. 
A jelikož už tam nebyli Turci ani Welšané měli jsme vlastní program. Původně v programu, který jsme dostali před odjezdem bylo koupání v řece a lezení po stromech.

Učitelé nám však dali na výběr z:
Avignon
Avignon + moře
Avignon + koupání v řece
Koupání v řece

A my jsme si odhlasovali ten Avignon a koupání v řece. Přesně pro toto jsem hlasovala i já, takže jsem byla spokojená.
Nasedli jsme do aut a jeli do Avignonu. Seděla jsem vedle Tess, nebylo mi špatně a navíc jsem se na celou dlouhou cestu (přes 2 hodiny) zabavila. 
Zaparkovali jsme a ušli kousek a už se před námi rozléhaly velké hradby.A tady důkaz, že to bylo vážně v Avignonu.


Šli jsme okolo velké budovy - myslím, že to byla pošta. A v tom se před námi rozléhala obrovská ulice. Nákupní ulice. My jsme si však řekli, že si nejdříve projdeme památky a až pak si dáme rozchod. Takže jsme ty úžasné obchody ještě na chvíli oželeli....
Navštívili jsme jen informace, u kterých byly i suvenýry. Tam jsem nakoupila levandulové pytlíčky pro mamku a babičku - mohly jste je vidět v Haulu z Francie. A měli tam úžasnou kosmetiku. Parfémy, mýdla, tělová mléka a spoustu dalšího!! ♥

Když jsme došli na konec té ulice bylo před námi menší náměstíčko na kterém byl úžasný kolotoč, který znám z filmů. Byl však zavřený.Následně jsme šli na prohlídku hradu. Netuším jestli to byl vůbec hrad a jak se vůbec jmenoval... Ups!!
Vím jen, že to bylo sídlo papežů.
Pak jsme šli na Avignonský most.

Pan ředitel mi tam udělal naprosto luxusní fotku. Ale ještě ji nemám. Ale vím, že bude luxusní!! :D :D :D :P

Pak jsme sešli zpět na tu nákupní ulici a dostali jsme rozchod.......

A to je pro dnešní část článku o Francii vše. Už tak je toho tady moc. Takže bude určitě ještě 4. 
Tam se dočtete o nákupech na té nákupní ulici a cestě zpět.
Plus do článku přiložím fotky, které se nikam jinam nevešly.

Jak se Vám líbil další díl článku o Francii? Co se Vám líbilo nejvíce?

Kája

# Happy holidays
#29
Bramborové knedlíky, špenát a vepřové výpečky...
# Happy Holidays
#30
Ten pocit, když jíte cerálie a najednou je jich tam několik slisovaných k sobě do tvaru srdíčka!! ♥♥
Vykouzlilo mi to úsměv na rtech!! :)

12 komentářů:

 1. Moc hezký článek, takové ráda čtu. Ve Francii částečně žiju a v Avignonu jsem ještě nebyla. Těším se na další článek ;)

  OdpovědětVymazat
 2. musi to tam by super :)

  Inak pozyvam na letnu Dermacol giveaway tu: http://biancaprincipessa.blogspot.sk/2014/07/letna-giveaway.html

  OdpovědětVymazat
 3. Moc pěkný článek...poměrně ses rozepsala :'D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji!!! :)) Ani né, ale jde o to, že jak jsem neměla fotky, tak ti to přijde, že je toho textu hrozně moc....

   Vymazat
 4. Pekný článok :) Ten Avignon je veľmi pekný :)

  OdpovědětVymazat
 5. Ahojky! Nominovala jsem tě na Liebster Award tag a už se těším, až se toho o tobě dozvím víc <3

  Liebster Award - Berry The Blue

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji!!!! Určitě ho udělám, ale teď mám již v plánu dost článků takže tak za 1 - 2 týdny nejmíň... :)

   Vymazat
 6. Super článek, souhlasím Francie je boží!!! A máš nádherné fotky!! :))

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥