sobota 28. října 2017

Zelený jíl │Saloos

Ahoj,
dneska to bude recenze na přírodní produkt od značky Saloos. Jedná se o zelený jíl, který má všestranné použití.


Jíl se nachází v plastové šroubovací krabičce. Je ho 80g. Je totiž velice lehký a nadýchaný. Má světle zelenou barvu a je to rošťák! Při troše neopatrnosti se rád vysype všude, je prostě jako mouka.Jíl můžete použít na masku, zábal, do koupele a několik dalších kosmetických rituálů.

Je 100% přírodní a vhodný pro všechny typy pleti. (i pro akné a ekzém)
Detoxikuje, čistí, zklidňuje a zbavuje pleť nežádoucí mastnoty.
Na stránkách jsem se dočetla, že pleť může být po masce začervenlá. Což potvrzuji. Poprvé jsem se lekla, že na ni mám alergickou reakci, protože mě obličej ještě k tomu hřál. Ale na stránkách mě ujistili, že je to normální, jak to zčervenání, tak pálení.
Maska
Jíl smícháme se stejným poměrem vody a vznikne nám pasta, která funguje jako maska. Po nanesení, máte obličej zelený jako bahno, ale při zasychání maska světlá. Zaschnutí je rychlé, zhruba 20 minut. Často množství neodhadnu a tak masku nanáším i na krk popřípadě jsem ji zkoušela nanést i na celou ruku, kde jsem nějaké zázračné výsledky samozřejmě neviděla. :DKdyž jsem měla někde pupínek, maska z něho vytáhla hnis, který byl poté nad maskou. A musím říct, že maska pupínek zastavila v jeho rozvoji.
Pleť je poté stáhlá, póry uzavřené a moc jemná. V mém případě, jak už jsem psala výše i začervenalá (jen na tvářích) a trvá zhruba 10 minut, než se zklidní.Zároveň zjistíte, která místa na pleti máte nejstudenější. :D Nemám fotku masky, kde je plně zaschlá, za to se omlouvám.Při umývání se maska zase změní do tmavě zelené. Umývání zabere trošku času, zkrátka se musí každé místo důkladně umýt.
Pleť je poté potřeba hydratovat. Já se jinak cítím absolutně vysušeně. :D

Skvělé je, že si můžete připravit masku, přesně podle vás. Do jílu můžete přidat květinovou vodu či esenciální olej a mít tak vždy trochu jinou a svoji masku.

Koupel
Tady je problém, že na jednu vanu potřebujete 3-4 lžíce jílu, což je prostě hodně a mnohem radši ho používám na pleť. Ale jednou jsem zkusila i tu koupel. Přiznám se teda, že se 2 lžícemi jílu, abych ho nějak neplýtvala. A krom toho, že pokožka byla vypnutá a potřebovala hydrataci jsem si ničeho nevšimla.


Tento zázrak stojí pouhých 92 Kč TADY na mém oblíbeném e-shopu s přírodními produkty. Já jsem měla masku už 6x a 1x koupel a ubyla mi cca 1/4. Je bez konzervačních látek a můžete ho spotřebovávat 30 měsíců.

Za mě zelený jíl určitě doporučuji! Pleť nedráždí a krásně ji vyhlazuje. Samotnou mě přesvědčuje, že z pokožky vytahuje toxické látky a mám z toho prostě super pocit. Taková moje podzimní očista...

Zkoušeli jste už zelený jíl? Jak vám vyhovuje?
Kája ♥

2 komentáře:

  1. Mám ho taci a je super. IMHO si myslím, že bys tu masku neměla nechat zasychávat až takhle "na krustu" - čím více zaschne, tím víc dehydratuje.

    OdpovědětVymazat
  2. O pořízení tohoto Zeleného jílu stále přemýšlím a asi si ho díky tvé recenzi opravdu koupím :)

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥