pátek 17. listopadu 2017

Můj večerní rituál

Ahoj, dneska vám povím - spíš napíši - o tom, co dělám každý večer, po tom, co konečně skončím s učením a udělám si hezký čas pro sebe.





Prvním krokem toho všeho je horká sprcha, ve které se vyhřívám pořádně dlouho. Na sprchování jsem si momentálně oblíbila tento sprchový gel od Palmolive, který voní po mátě. Konkrétně se jmenuje sprchové máslo. Konzistencí se podle mě od gelu neliší, jen je více běhavý, jakmile ho dáte na jedno místo víc, hned spadne. Ale ta vůně! Má světle zelenou barvu a voní po žvýkačkách. Já takovou vůni zbožňuju, takže je to pro mě opravdu slast a je přece super vonět jako žvýkačky. :D Cena: 50 Kč, takže ho určitě zkuste! (mají ještě čokoládový, vanilkový, jahodový, které určitě taky plánuji vyzkoušet)


Po tom, co už jsem umytá a cítím se svěže si každý druhý den myji vlasy. A používám na ně už asi půl roku jeden a ten samý šampon. A teď se podržte - pořád to jedno balení. Je to šampon od značky Naturalium, konkrétně mangový. Jedná se o šampon a kondicionér v jednom. Nejprve jsem se bála, aby to vlasy nějak nezatěžovalo, či rychleji nemastilo, ale nic takového nehrozí. Šampon má gelovou konzistenci a stačí ho hrozně maličko. Vytvoří bohatou pěnu a krááásně exoticky voní. Je ho 500 ml takže až po cca 6 měsících pravidelného používání jsem na dně. Dosti šílená představa, ale opravdu je to tak. Pokud to o mě ještě nevíte, tak mango zbožňuji, takže asi dokoupím hned další balení, protože toto je za mě opravdu top šampón. :)



Vylezu ze sprchy, obleču se do pyžama a vlasy stočím do turbanu. Nastává péče o pleť, kterou jsem v poslední době velice zredukovala a má pleť je spokojená, nic víc nepotřebuje. Takže pro krásnou pleť nemusíte dělat 5 kroků, ale vyplatí se používat multifunkční produkty a nebo pleť nechat být bez všelijakého čištění pleťovými gely, peelingy, maskami atd. to je totiž přesně to, co dělali naši předchůdci, no a zamyslete se, viděli jste někdy nějakou babičku v mládí s pupínkem? Já prostě ne. :D
Takže použiji čistící pleťový ubrousek od Nivei, se kterým si sednu k televizi a pár minut s ním přejíždím po pleti. Přejedu i oči, protože neštípe. Mám za to, že bude dělat i jemný peeling a hned mám další krok ušetřený.


Pak dám na kosmetický tampónek trošku dvoufázového odličovače od Nivei, který používám pořád a pořád a pleť doodlíčím.



A nakonec krém. Už pár let zpátky jsem na pleť používala dětský krém a velice mi ji zklidnilo a zbytečně neucpávalo póry, s čímž mám problém u mnoho krémů.
Momentálně jsem se k dětskému krému opět vrátila a mám tento od Astrid, kterým si krémuji celý obličej. (kdysi jsem si krémovala třeba jenom nos, protože se mi při změně počasí loupe :D ). Přijde mi, že po aplikaci je obličej mírně do bíla, ale přes noc se vše vstřebá. A vždycky ho vymáčknu trošku víc než je potřeba a zbytkem si nakrémuji ruce. Velice rychle se vstřebá a ruce jsou moc hebké.



A pak si lehnu už jen do postele a klid v mé hlavě se zase rozplyne a mě hlavou proudí bilióny myšlenek.

A jaký je váš večerní rituál?
Kája ♥


2 komentáře:

  1. U mňa je toho asi o 5 produktov viac :D Ale princíp ten istý :)

    AN Beauty Blog

    OdpovědětVymazat
  2. Naturalium používám taky, celkově toho mám na večer víc, ale jak píše An, princip skoro stejný :)

    MagicBeautyLife

    OdpovědětVymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥