středa 22. října 2014

Recenze na blog #42: My life on paper

Ahoj,
dnešní recenze bude na blog od blogggerky, která bloguje na blog.cz. Jsem zvědavá, jak tento blog obstojí mým podmínkám a jdeme na recenzi.Dnešní recenze bude na blog my-life-on-paper od autorky Sófy.

Sófa nemá hlavní design blogu, ale jen pozadí. Pozadí není vůbec špatné. Ba naopak se mi líbí.


To, že nemá Sófa hlavní design mi však docela vadí, protože když se třeba díváte na nějaký článek, který je starší a najednou se chcete podívat na ten nejnovější, tak normálně kliknete na design a automaticky Vás to přesměruje. Ale tady musíte ve vyhledávací kolonce vašeho prohlížeče vymazat vše, co je za adresou blogu, což je určitě zdlouhavější.Sófa na svém postranním sloupci má:

Info, kde má napsáno, kdy byl blog založen.
Svoji fotku, což vlastně není ani tak moc ona, ale její silueta.
A popis sebe. Popis by si rozhodně zasloužil obměnu, protože tam stojí, že po prázdninách půjde do 7. třídy. Prázdniny už jsou dávno za námi a obměna zatím nikde.
4 rubriky.
Sociální sítě, na kterých ji najdete.
A 4 obrázky z We♥It.

______________________________________________________________________________________________________________

Podle mě nejlepší článekhaul-1-c-a-terranova
Tento článek se Sófě povedl. Všimla jsem si, že často do článků nedává vůbec žádné fotky. A tady si dala tu práci to vyfotit a ještě hezky naarandžovat. A fotky jsou i docela dobře zaostřené. I text je super, ale omezila bych smajlíky typu: :3. V haulu je i dostatek věcí. A celkově se mi článek opravdu líbí.


Náhodně vybraný článek haul-rosmmann-teta
Měsíc Leden, 4. článek. Popravdě fotky jsou hrozné (to prostě musíte uznat). Ale ta celková koláž, jakou Sófa udělala je boží!! Kdyby v ní byly zaostřené a pěkně osvětlené fotky, tak by to byla naprostá bomba!!!!! Další problém mám s obsahem. Haul s dvěmi věcmi?! Text také není nejlepší - je v něm hodně míst, kde text vůbec nedává smysl. A když chtěla Sófa napsat odstín balzámu - to je takový problém se na to podívat? Místo toho ho nějak lovila z hlavy.


Podle mě nejhorší článek tag-v-perinach
Tento článek mi přijde takový odbytý. Otázky a odpovědi nejsou třeba stejnoměrně odděleny od sebe. Otázek je v tagu hrozně málo a když na některé Sófa odpověděla jednoslovně nebo krátce, tak se tag ještě zkrátil. A ve finále mě ani moc nebavil. Moc bych v něm ocenila nějaké fotky.

________________________________________________________________________________________________________


Fotky: Nesnáším fotky na blog.cz. Nemůžete totiž na ně kliknout, aby se zvětšily a musíte vše luštit z malilinkatých obrázků. Pokud tedy sama bloggerka do článku nedá rozměrově velkou fotku. Z toho důvodu jsem do mé recenze ani fotky ke článkům nedávala, protože na nich stejně nejde nic moc vidět. A nezaostřené fotky jsem tady úplně dávat nechtěla. Takže to vypadá, že je recenze hrozně krátká, ale opravdu to dělají ty fotky.

Doporučení pro Sófu: Rozhodně ti doporučuji přejít na blogspot. Myslím, že přechodem moc nestratíš a na blogspotu budeš mít určitě větší sledovanost, možnost pravidelných čtenářů atd.


_____________________________

Celková recenze: Sofiin blog občas ráda navštívím, ale rozhodně to není jeden z mých nejsledovanějších blogů. Přechod na blogspot by můj pohled hodně změnil.

PS pro Sófu:  Budu moc ráda, když mi dáš za cca 5-6 dní vědět, jak moc ti recenze pomohla. Je jedno jestli to napíšeš někam ke mně nebo dáš do nějakého svého článku třeba PS pro Káju.

Otázky pro ostatní:
1) Jak se Vám líbí blog od Sófy?
2) Jak se Vám líbila moje recenze?
3) Máte pro ni nějaká doporučení?
4) Co se Vám na jejím blogu líbí a co naopak ne?

Pááá Vaše recenzátorka Kája

7 komentářů:

 1. Má 12 rokov, skôr by si mala tieto veci písať do denníčku a hrať sa vonku:) Je ešte dieťa, takže nejaké s prepáčením zmysluplné články nemôžete čakať:)

  OdpovědětVymazat
 2. Love it!


  http://helderschicplace.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
 3. Nový Sófin blog je mnohem hezčí, ale připadá mi, že tě s články trochu kopíruje... "Let's pokec", photography.... Myslím, že by si mohla vymyslet něco originálnějšího...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ještě bych k tomu starému blogu dodala, že vzhledem k adrese blogu bych jako pozadí zvolila nějaký papír... :D

   Vymazat
  2. photography jsem měla dříve než Kája ;)...První photography jsem měla. 14.9 http://my-life-on-paper.blog.cz/1410/photography-1-zermanice-2014-17-8-21-8

   Vymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥