neděle 26. října 2014

Recenze na blog #43: Leus lifestyle

Ahoj,
slibuju, že se v příštích 2 týdnech dočkáte hned 2 možná i 3, ale spíš jen dvou normálních článků jejichž název nebude začínat na slovo recenze, i když ten jeden něco jako recenze bude, ale malilinko jinak. :) Těšíte se? Ale dnes je na seznamu ještě recenze. (:D)Dnešní recenze bude na blog od Lei a její blog se jmenuje leus lifestyle.


Hlavní design se skládá jen z nápisu a pusinky. Je pěkný, ale zvolila bych asi trošku užší písmo. To už je zase můj vkus a každému se líbí něco jiného. Ale jak říkám design není vůbec špatný.Za designem má Lea sezóní pozadí. Listy. Ačkoliv je celý vzhled blogu jednoduchý, líbí se mi to. A barevné listy v pozadí nudný bílý blog krásně oživily. :)Na pravém postranním sloupci Lea má:

Odkaz na giweaway, kde určitě přihlašte, protože ceny vypadají velmi lákavě - bohužel je giweaway jen pro Slovenky. 
Kontakt - e-mail.
Překladač. Což je skvělé pro zahraniční čtenáře a dokonce je ikonka i dost nahoře, takže si toho musí všimnout. Ale zase známe překlad google překladače, že??
Vyhledávání na blogu, což je také super vychytávka.
A následuje ,,okýnko", ve kterém se promítají Leiny fotky z instagramu, což je skvělé. A spousta těch fotek je takových mile roztomilých. :))
8 pravidelných čtenářů. Čemuž se velmi divím, protože Lea je prostě skvělá!!! 
Takhle si píšu počet čtenářů za chvíli to jdu překontrolovat a Lea jich má už 9!!!! Gratuluji! :D


Dva e-shopy, se kterými Lea spolupracuje. A je to Yves Rocher a Kaloosshop.
Archív blogu, který je takový jiný než mám třeba já a já osobně ten, co má Lea ráda nemám, protože Vám to nerozepíše hned články, ale jen přesměruje na daný měsíc. Já tedy preferuji ten, co mám já.
A sloupec končí ikonkou, do které když zadáte svůj e-mail budou Vám na něj chodit upozornění, když Lea přidá článek. Mě osobně to přijde docela zbytečné, jelikož má Lea klasicky pravidelné čtenáře.

Když sjedete na úplný spodek blogu najdete tam ještě štítky a Lein spřátelený blog.

_______________________________________________________________________________________________________

Podle mě nejlepší článek - duo-recenzia-big-daring-mascara
Ano, je to Lein nejnovější článek, ale mě se opravdu hrooozně líbí. Recenze je napsána velmi pěkně a dozvíte se v ní úplně vše o dvou produktech. Plus jsou v článku překrásné fotky s podzimním nádechem. Fotky jsou krásně zaostřené a mají zajímavé pozadí. Kachličky, které se mi zprvu moc nelíbily jsem si na konci článku oblíbila. Na poslední fotce, kde je swatch tužky, bych se jí nebála dát více, ať nepůsobí tak moc minimalisticky. :) 
Přikládám mou nejoblíbenější fotku z celého článku. Je totiž moc pěkně zaostřená a pozadí rozmazané, což mám moc ráda.Náhodně vybraný článek - september-new-in
Měsíc September, 1. článek. Tyto new in mají moc pěknou úvodní fotku. New in jsou krásně napsané a je jich tak akorát ne málo ne nějak moc. Proto mě tento článek baví. Přečtu ho i rychle. Nemám totiž ráda, když čtu článek třeba i 10 minut.
Jediné, co bych Lee doporučila je dělat více odstavců. Úvod je rozdělen na odstavce perfektně, ale třeba odstavec, kde je řeč o Takku je na můj vkus hrozně velký. Mě osobně už takovýto větší odstavec doslova odrazuje od jeho přečtení. Přitom však stačí jednotlivé věci od sebe oddělit. Takže například odstavec o mikině odstavec o tom atd. 
Článek má i pěkné fotky až na 2, se kterými mám malinký problém. 2. fotka v článku je malinko přesvětlená. A pak fotka slunečních brýlí. Je mi jasné, že byl záměr je vyfotit nějak umělecky, což se asi moc nepovedlo. Kdyby tam dala Lea dvě fotky - jednu celkovou a druhou tuto žádný problém bych s tím neměla.

Vlevo fotka přesvětlená a vpravo fotka brýlí.

Podle mě nejhorší článek - random-photos-jul / august
Na to, že jsem čekala, že bude článek plný fotek je článek dosti krátký. Tvoří ho jen dvě koláže po 5- ti fotkách, což mi přijde dost málo. A z tech 10 fotek se mi ještě k tomu líbí jen 5. Takže Leo: Až budeš příště dělat tento článek vyvaruj se koláží a fotky důkladně vyber. :)


_______________________________________________________________________________________________________________

Celková recenze: Lea je skvělá. Její styl psaní je mi hrozně blízký a už z jejích článků vyzařuje veeelká energie a Lea je mi i hrozně sympatická. Její blog jsem si bleskurychle oblíbila, protože je opravdu kvalitní a stala jsem se i pravidelným čtenářem, ať mi nic neunikne. :)) Její blog můžu jedině doporučit. 


PS pro Leu:  Budu moc ráda, když mi dáš za cca 5-6 dní vědět, jak moc ti recenze pomohla. Je jedno jestli to napíšeš někam ke mně nebo dáš do nějakého svého článku třeba PS pro Káju.

Otázky pro ostatní:
1) Jak se Vám líbí blog od Lei?
2) Jak se Vám líbila moje recenze?
3) Máte pro ni nějaká doporučení?
4) Co se Vám na jejím blogu líbí a co naopak ne?

Pááá Vaše recenzátorka Kája

2 komentáře:

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥