sobota 21. června 2014

DIY: krémové oční stíny

Ahoj, dneska je tady DIY. A dnešní DIY bude docela lehké a hlavně potřebné ,,suroviny" najdete doma. Vyrobíme si krémové oční stíny!!


Budeme potřebovat:
Krém
Oční stíny (klasické zapečené či pigmenty)
Párátko
Kelímek
Nádobku

Omlouvám se, ale párátko není na fotce.

1. Do kelímku si vymáčkneme (přendáme) malé množství krému. Asi velikosti 2-3 hrášků. Já jsem dala tak ty dva a možná ještě míň.


2. Pomocí párátka seškrábeme stíny na jemný prach a přidáme do krému. Pokud pracujete s pigmenty, tak je samozřejmě jen nasypte do krému. 
3. Promíchejte. A proces přidávání stínů opakujte tolikrát, než se stíny budou špatně vmíchávat. (trocha chemie): je to něco jako vytvoření přesyceného roztoku akorát v pevném skupenství... :D Na fotce je to po přidání asi 3-4 dávky a vypadá už to i dobře pigmentovaně. Takže toto je ta chvíle, kdy by to mohlo stačit, ale my přidáme ještě jednu dávku. A pak už je produkt připraven na další krok.


4. Produkt přendáme do kelímku.4. Nechte nádobku jeden den stát otevřenou. Krémovky trochu více ztuhnou a budou se pak daleko lépe nanášet a nebudou na oku tvořit šmouhy. Pokud by jste proces sušení přehnaly, tak se vytvoří hrudky. I to se dá napravit a to tak, že do hrudek přidáte trošku krému a promícháte. Ale samozřejmě je lepší si to pohlídat a nenechat to přeschnout.

5. Máme hotovo a jdeme na zkoušku a testování v praxi!! :)

Já jsem si dělala krémovky dvoje. Jedny růžovo-fialové, které jsem dělala už někdy v Únoru a pak tyto hnědé. Ty jsou vyráběny někdy v Dubnu. U růžových jsem ještě nebyla poučena o tom, že na namalování očí stačí vážně jen troška a udělala jsem jich vážně hodně.

Krémovky jsou opravdu perfetně pigmentované. Já jsem používala stíny, jejichž pigmentace je docela mizerná nebo mají slabou výdrž. A vážně nyní je pigmentace perfektní!! Aplikace je také jednoduchá prstem se jen lehce dotknete krémovek. A když říkám lehce, tak mysllím vážně jen lehce. Asi takto: A i to už je dost. Takže životnost krémovek bude veeeeelká.

A po tom, co jsem přesně to samé množství dala na ruku, tak to vypadalo nějak takto:
A pak jsem je rozmazala:A jelikož už hnědé vypadaly nositelně, tak ty už jsem nechala a růžové jsem rozmazala ještě více:


Mě osobně se takto více rozmazané krémovky hodí na denní líčení a ty trochu více nerozmazané jsem měla na závodech. Takže na líčení pro zvláštní příležitosti.

Asi všechny známe krémovky hlavně díky skvělé výdrži, která se pohybuje i okolo 10 hodin a spousta z nich vydrží i déle. Tyto Vás rozhodně nesklamou!! Jejich výdrž je úžasná. V pohodě dají i 10 h. 

Krémovky jsem zkoušela i v praxi a to na závodech z tance. Nepoužívala jsem bázi jako podklad opravdu jen krémovky a na to jsem dala jen lehce narůžovělý stín se třpytkami a šly vlastně vidět jen ty třpytky. A jelikož se mi docela mastí víčka, tak jsem z výsledku nadšená!! Líčení přežilo hodinovou cestu na soutěž a hodinu zpět. To už máme dvě hodiny. A celou přípravu na závod hodina. A cca půl hodinový závod. Byla jsem zpocená měla jsem mastná víčka, ale!! Krémovky pořád držely!! ♥
Takže jsme na 3 a půl hodinách za složitých podmínek. Také jsem si je nechala namalované i doma a to byly tak 3 hodiny a pak už to bylo takové divné. Takže jsme na 6 a půl hodinách při zátěži.

Na denní líčení by podle mě daly v klidu i těch 10 hodin. A když vezmete v potaz, že jste si tyto úžasné krémovky vyrobily doma
za cenu asi 20 -30 Kč, tak je to naprosto úúúúžasné!! ♥♥♥

A co Vy a krémovky? Kolik vydrží ty Vaše? Vyrobíte si tyto?

Pááá Kája!! :)

4 komentáře:

 1. Wow... Musím to vyzkoušet.:) Na svém blogu bych chtěla hned na začátku prázdnin začít taky dělat DIY... Mám taky svoji metodu, kdyžtak budu ráda, kdyby ses později koukla.:)
  vickysarah-fashion.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji!! :) Pak dej vědět, jak to dopadlo!! :) ♥♥♥ Určitě kouknu!! Na tvůj blog kouám pravidelně, takže by mi to nemělo uniknout... :)

   Vymazat
 2. může to být jaký koliv krém?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš na obličej a ještě lepší oční!! :) Já používala však krém určený na celé tělo a pak i krém na ruce a nic mi to nedělá... asi na tom něco bude, ale když je vše ok, tak si troufám říci, že ano. :)

   Vymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥