neděle 24. srpna 2014

Recenze na blog #30: KateN

Ahoj,
ó můj bože. Toto je již neskutečná 30. recenze. Oslavujeme tím pádem recenzové výročí. Na upečení dortíku jsem moc líná, takže to se nekoná, ale koná se další recenze. Neřekla bych, že bude recenze nějak výjimečná než ostatní. Na to si totiž netroufnu. Ostatní by jste asi pak záviděly!! :DDnešní 30. recenze bude na blog od Kačky. Blog se jmenuje KateN a má adresu katie najmannova.

Design blogu je pro blog o kosmetice velmi neobvyklý. Je to totiž něco jako kousek počítačového stolu. Musím říci, že design není vůbec špatný. Bavily jsme se o tom s Dankou a shodly jsme se, že by se design mohl více vyšperkovat. Danka měla super nápad a to místo některých kláves, kde je třeba Shift dát nápis cosmetics atd. Což by bylo už více takové osobní. A určitě bych udělala jinak ten nápis KateN. Buď bych ho zvětšila, ať nepůsobí tak ,,zapadle". A nebo by jsem změnila typ písma na nějaký ozdobnější. Ale jinak se mi vcelku líbí.Vrhneme se na praný postranní sloupec, který začíná ikonkou s možností vyhledat na blogu článek pomocí jednoho slova. Tuto ikonku jsem již dosti probírala v minulé recenzi a tady je to naprosto stejný případ, bez jediného rozdílu. Takže tady jen zkopírovaný text z minulé recenze:
Sloupec začíná ikonkou, kterou jsem ze začátku na všech blozích oceňovala a chválila, ale nyní na to mám trochu jiný názor. Všimla jsem si totiž, že jsem tuto možnost - vyhledat článek pomocí jednoho slova - nevyužila. Použila jsem ji asi dvakrát, ale jen u mě na blogu, když jsem zaboha nemohla najít jeden článek. Na ostatních blozích ji však vůbec, ale vůbec nevyužívám. Dejte mi vědět dolů jestli vy ji využíváte?? Za mě by tato ikonka tak super místo - úplně nahoře - mít neměla. 

Následuje Katina fotka. Opět se budu jako už mockrát opakovat,  ale v tuto chvíli asi nic originálnějšího nevymyslím. Je strašně super, že tam tu fotká má. Alespoň víte, že nečtete blog od nějaké ,,ošklivice". (:DD)
Pod její fotkou najdete odstavec textu o Kačce. 
Archív blogu.
Počet zobrazení stránky, který činní 13 900. 
63 Katinných pravidelných čtenářů. 
Bloggerky, kde ji taky najdete a můžete sledovat. 
Ikonku s možností přeložení blogu do jiného jazyka - super možnost pro zahraniční čtenáře. Ale dala bych ji malinko více nahoru. 

Kvalita fotek u článků je průměrná. Řekla bych tak, jak se v tu chvíli zadaří někdy jsou hezčí jindy zase ne. Poslední dobou se však fotky ubírají k těm lepším, takže jestli si toto Kate udrží bude to bezva! :)
_____________________________________________________________________________________________

Podle mě nejlepší článek - diy-dry-erase-board
Tento článek je opravdu peckový! Nebudu řešit, kde Kate nápad našla nebo si ho sama vymyslela. To v podstatě stejně zanikne. Článek je zaměřen na výrobu mazací tabule. Musím říci, že toto DIY bude asi první, které udělám podle článku jiné bloggerky. A už se na něj vážně moc těším!! DIY je totiž snadné, účinné a pěkné. Takže trefa do černého!! Fotky u článku sice nejsou nejlepší. Postup na nich jde sice krásně vidět, ale kvalita pokulhává. Ale od této kategorie pro tento článek mě ani fotky neodradí. Kate navíc vše perfektně popsala, takže fotky jsou v té chvíli už jen detail. 


Náhodně vybraný článek - recenze-catrice-prime-and-fine
Měsíc duben, 3. článek. A tím je článek: Recenze: Catrice Prime and fine. Začnu fotkami, které jsou dvě. Obykle jsem zvyklá alespoň na 3 - 4. Takže malilinko postrádám fotku zadní strany, kde vidíte složení a hlavně, jak dlouho se může produkt spotřebovávat. A ještě bych ocenila fotku, na které by byl ,,aplikátor" báze. Prostě fotka po otevření víčka. Obě dvě fotky jsou už však jen detaily, takže to není žádné velké mínus, ale naopak rada pro příště. :)
Recenze je napsaná pěkně. Ano je plná kritiky, ale jak Kate píše to k tomu prostě patří. Alespoň jde vidět, že recenze nebyla sponzorovaná a vyjádřila svůj pravý názor. Přijde mi to mnohem příjemnější, když bloggerka píše recenzi o nějakém produktu, který si sama koupila a není sponzorován. Protože mi přijde, že když někdo dostane výrobek k recenzi snaží se ho co nejvíce vychválit a těch záporů naopak napsat co nejméně to jde.
Mě se tedy tato recenze moc líbí. Nechci tím říci, že by se měly vyrábět špatné výrobky, aby se mi pak líbila většina recenzí. (:DD) Ale však mě chápete, nee? :) (ano musela jsem se vypsat, protože jsem prostě potřebovala vyjádřit svůj názor).


Podle mě nejhorší článek mala-kulturni-vsuvka
Asi mě chápete proč sem dala do této kategorie tento článek, že? Nemám ráda kulturní věci a články o jídle. A toto je logicky ten první případ. Celý článek je popis koncertu od její oblíbené zkupiny 2ND. Fotky jsou celkem fajn. A i text je super, ale jak říkám tento typ článků jde mimo mě a oblibu v nich nejspíše nikdy nenajdu... :(
_____________________________________________________________________________________________

Celková recenze: Pokud si Kate udrží kvalitu fotek a i obsahově články, půjde její blog už jen k lepšímu!! :) Nicméně už teď její blog čtu ráda. 

PS pro Kate:  Budu moc ráda, když mi dáš za cca 5-6 dní vědět, jak moc ti recenze pomohla. Je jedno jestli to napíšeš někam ke mně nebo dáš do nějakého svého článku třeba PS pro Káju.

Otázky pro ostatní:
1) Jak se Vám líbí blog od Kate?
2) Jak se Vám líbila moje recenze?
3) Máte pro ni nějaká doporučení?
4) Co se Vám na jejím blogu líbí a co naopak ne?

Pááá Vaše recenzátorka Kája

# Happy Holidays
#49
Chill day. Byla mi zima - takže mega velký a huňatý svetřík a k tomu hrnek kakaa. Btw: Miluju takovéto fotky!!! ♥♥♥
# Happy Holidays
#50
Domácí jablečné pyré. :3

8 komentářů:

 1. Už jsem se nemohla dočkat té recenze:)
  Když bych začala u designu - sama bych si s tím mnohem více pohrála, jenže design je tvořený "dopředu" tudíž tam věci nejdou měnit. Na písmo se ještě zaměřím a když jsem u postranního panelu, to vyhledávání nelze dát níž, samotnou mě to mrzí.
  Jsem ráda, že se ti DIY líbí, bylo inspirováno zahraničními youtubery, ale nikde jsem to neviděla na nástěnce a z těchto věcí. A fotky mi bohužel nešly lépe nafotit, bylo to moc velké a ještě k tomu bylo zataženo :D takže blesk tomu nepomohl, protože se to jinak lesklo.
  K náhodně vybranému článku, momentálně bych sama určitě fotky nafotila detailněji, chybami se člověk učí. Byly to moje takřka začátky.
  A s nejhorším článkem s tebou i souhlasím, sama s ním nejsem moc spokojená, ale zveřejnit jsem ho chtěla, jelikož v ní mám kamaráda a chtěla jsem, aby o nich vědělo více lidí.
  Fotky jsem začala fotit foťákem, proto vypadají lépe:)
  Moc děkuji za recenzi, určitě se lepších fotek budu držet a u designu změním písmo, bohužel víc si s tím pohrát nemůžu, možná až se lépe naučím s photoshopem a html kódy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :DD
   Aha. Tak zkus alespoň to písmo - i to by podle mě mohlo udělat mnoho.
   :) Aha tak to je škoda.
   Líbí se mi, že vidíš, že tehdy si udělala chybu a snažíš se z toho učit!!!
   :)) To tě chápu.
   Aháá!!! :D :D :D
   Nemáš vůbec zač! :)) :)) Každopádně kdyby si byla s designem někdy nespokojena doporučuji picmonkey.com je tam toho spousty a dá se tam s ním opravdu dobře vyhrát.

   Vymazat
 2. jak na to koukám, další blog kterých asi začnu sledovat!! xD :)))
  jenom bych možná víc ocenila, kdybys na nejhorší článek dávala něco, co nemá dobré ani fotky ani obsah a ne to, co je na téma, které nemáš ráda, protože v tom případě hned vím, který výtvor tam půjde u mé recenze... :D O:)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :DDDD
   Já vím, kdysi to tak u recenzí bylo. Ale přiznám se, že takový článek mě nebaví hledat, protože za tím je často i dvacet minut práce. A to mě pak už nějak nebaví... A proto to končí poslední dobou takto.
   :DDD Uvidíme..... :D

   Vymazat
 3. "Wow, ten design je vážně úžasný!", tohle mě napadlo, když jsem ho viděla poprvé. Ale máš pravdu, mohla by ho ještě trochu "obzvláštnit"...:)
  P.S. Celá nedočkavá na recenzi mého blogu po nocích upravuju šířky atp. mého blogu :D No jo, to je jediné, na co se celé prázdniny těším! :D
  vickysarah-fashion.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :))) Jsem moc ráda i za Kate!! :))))
   :DDD Neboj, to bude dobrý! :DDDDDD

   Vymazat
 4. Super recenze :) Design je supráckej

  OdpovědětVymazat

Děkuji Vám moooc za všechny komentáře!!! ♥